Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Konkursy Walentynkowe

 

 

 

Szkolny Konkurs Walentynkowy dla klas I – III

 

 

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie walentynkowym pod hasłem "Valentine's symbols".

Y    Zadaniem uczniów jest samodzielne wykonanie ozdoby walentynkowej , np:  maskotki, stroika,girlandy,witrażu, ramki na zdjęcia, plakatu, kartki itp.  

Y    Technika wykonania dowolna.

Y    Termin oddania prac konkursowych – 12.02.2018.

Y    Prace przyjmują nauczyciele języka angielskiego.

 

 

                   

 

 

             Szkolny Konkurs Walentynkowy dla klas IV -VI

 

Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie walentynkowym pod hasłem "Valentine's symbols".

 

Y    Należy przygotować plakat w formacie A3 przedstawiający symbole walentynkowe z podpisami w języku angielskim.

Y    Termin oddania prac 12.02.2018.

Y    Prace oddajemy do nauczycieli języka angielskiego. 

 

 

 

 

 

Szkolny Konkurs Walentynkowy

dla klas VII i II – III gimnazjum

 

Film z walentynkowym przesłaniem (w języku angielskim)

 

 

REGULAMIN

 

 

a) film należy wykonać techniką cyfrową za pomocą dowolnego urządzenia (np. telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego, kamery cyfrowej). Film powinien trwać maksymalnie 60 sekund,

b) prace należy dostarczyć w formacie mp4 na płycie CD-Rom, DVD, pendrive.

c) nośnik należy podpisać imieniem i nazwiskiem autora pracy

d) do pracy należy dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych i na publikacje wizerunku (w załączniku) od każdej osoby uwiecznionej na filmie.

e) prace niezwiązane z tematem konkursu będą odrzucone

f) prace konkursowe zostaną ocenione na podstawie następujących kryteriów:

Y    zgodność wykonanej pracy z podaną tematyką,

Y    oryginalność i pomysłowość przedstawianego tematu,

Y    ogólne wrażenie estetyczne.

g) termin oddania prac konkursowych upływa 12.02.2018.  Prace przyjmują nauczyciele języka angielskiego.

 

The Big Challenge - międzynarodowy konkurs języka angielskiego

THE BIG CHALLENGE 2018

 

Konkurs odbędzie się 11  kwietnia 2018 r.

 

The Big Challenge jest międzynarodowym konkursem języka angielskiego, adresowanym do uczniów w wieku 10 – 17 lat. Konkurs powstał we Francji w 1999 roku, z inicjatywy grupy nauczycieli. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. W Polsce konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej, kl. 2-3 gimnazjum, kl.1 liceum

Test konkursowy odbywa się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu.Kwestionariusz testowy składa się z 45 pytań, dla każdego pytania możliwe są 4 odpowiedzi. Pytania sprawdzają wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia, gramatyki i ogólnej znajomości kultury. Test obejmuje 5 poziomów trudności.

Uczniowie mogą przez cały rok przygotowywać się do konkursu The Big Challenge, szlifując swój angielski na darmowych grach i aplikacjach:

 

 

 

THE BIG CHALLENGE nie korzysta z żadnego wsparcia finansowego i jest w całości opłacany ze składek wpisowych, wnoszonych przez uczniów w wysokości 10 zł od osoby (8,33 zł +VAT). Składki te pokrywają koszty druku, wysyłki kwestionariuszy informacyjnych, plakatów, obsługę infrastruktury informatycznej i serwerów, zarządzanie bazą danych uczestników, kalkulacją wyników i zarządzaniem trzema rankingami przez firmę zewnętrzną, koszty związane z zakupem, produkcją i wysyłką nagród, koszty przygotowania i dystrybucji paczek do szkół.

 

 

Nagrody

 

W konkursie THE BIG CHALLENGE nagrody przyznawane są wszystkim uczestnikom  konkursu -  każdy uczestnik, niezależnie od uzyskanych wyników, otrzymuje dyplom THE BIG CHALLENGE oraz plakat Nowego Jorku lub Londynu.

 

Nagrody dodatkowe przyznawane są uczniom, którzy uzyskają najwyższe noty w ustalonych klasyfikacjach:.

The SCHOOL Award: w każdej szkole, uczeń który zdobył najlepszy wynik w danym poziomie, otrzyma medal The School Award.

– ponad 50% uczniów otrzyma nagrodę dodatkową.

Nagrody na poziomie regionalnym: dla najlepszego ucznia z każdego województwa, na każdym z 4 poziomów przewidziane są nagrody specjalne: prestiżowy Złoty Dyplom, koszulki The Big Challenge oraz puchary SUPER REGIONAL CUP.

Nagrody na poziomie krajowym: dla 5 pierwszych uczniów w rankingu krajowym, na każdym z 4 poziomόw przewidziana jest NAGRODA SPECJALNA THE BIG CHALLENGE a także prestiżowy puchar NATIONAL CUP, wspaniały Złoty Dyplom « First Class National Honours » oraz koszulka.

OFICJALNY CERTYFIKAT: każdy uczeń może samodzielnie wydrukować ze swojego konta The Big Challenge swój imienny OFICJALNY CERTYFIKAT wraz z uzyskanymi wynikami we wszystkich trzech klasyfikacjach. Zaświadczenie jest ofi cjalnym dokumentem Big Challenge potwierdzającym poziom językowy ucznia

 

 

                        !  NAGRODY - SZCZEGÓŁY !

 

 

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego do 17 lutego 2018.

 

 

      Przeczytaj !       REGULAMIN KONKURSU !

Ogólnopolska Olimpiada OLIMPUS - języki obce

10 stycznia 2018 roku odbędą się Ogólnopolskie Olimpiady „Olimpus” z języka angielskiego i języka niemieckiego

 

Pytania testowe do olimpiady przygotowywane są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pracującą w szkolnictwie od wielu lat.

 

 

Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. (zakres tematyczny) 

 

Olimpiada będzie testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi A, B, C, D. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Każde pytanie podlega ocenie. Za poprawnie udzieloną odpowiedź, uczeń otrzymuje 1 pkt., za błędną -1 pkt. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie.  Za zaznaczenie brak odpowiedzi otrzymuje 0 pkt

 

 

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego lub języka niemieckiego oraz dokonanie opłaty ( 8, 50 zł)  najpóźniej do 12 grudnia 2017.

 

Testy z poprzednich edycji konkursu znajdują się w  ARCHIWUM

 

Regulamin konkursu :

 

http://www.olimpus.edu.pl/sesja-zimowa

 

 

 

 

 

Ogólnopolskie Konkursy Językowe PINGWIN

27 listopada 2017 r. odbędą się : Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „PINGWIN” i Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „PINGWIN” zorganizowane przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI.

 

 

Konkurs ma formę testu składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania podane są cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden jest prawidłowy. Każda z odpowiedzi jest punktowana. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Jeżeli zawodnik nie udzieli odpowiedzi na dane pytanie otrzymuje 0 punktów.

 

Konkurs odbędzie się na poziomach klas IV – VII oraz II i III klas gimnazjalnych.

                                  Przeczytaj:  Regulamin

 

 

Testy z poprzednich edycji konkursu:

 

1. Język angielski

2. Język niemiecki

 

Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli języka angielskiego lub języka niemieckiego oraz dokonanie opłaty ( 8, 50 zł)  najpóźniej do 3 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs Lingwistyczny MEMORY MASTER

16 listopada 2017 roku w godzinach od 10.00 do 11.00.

 

odbędzie się konkurs MEMORY MASTER

 

 

©Memory Master jest konkursem leksykalnym z języka angielskiego w formie testu wielokrotnego wyboru, ma zakres ogólnopolski i przeznaczony jest dla klas 2 i 3 szkół gimnazjalnych oraz uczniów z klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej.

 

 

Organizatorem konkursu jest firma Blumont z siedzibą w Turku przy ulicy Kościuszki 17, 62-700 Turek.

Prawo uczestnictwa ma każdy uczeń, który wpłaci nauczycielowi 8 zł do 20.10.2017

 

Na konkursie pojawią się pytania zawierające tylko materiały z listy słów. Listę słów można pobrać ze strony jako plik PDF:

 

KLASA IV

KLASA V

KLASA VI

KLASA VII

KLASA 2

KLASA 3

 

Uczestnicy mogą bawić się i uczyć na portalu Facebook - od 20.09.2017 (posiadanie konta na portalu Facebook NIE jest konieczne).

 

Laureatami konkursu są wszyscy uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 90 punktów. Uczniowie z wynikiem 90 - 94 punkty zdobywają miano laureata III stopnia, a uczniowie z wynikiem 95 - 99 - miano laureata II stopnia. Laureaci z maksymalną liczbą punktów biorą udział w losowaniu nagród. Uprzejmie prosimy zwrócić uwagę na fakt, iz nagród jest mniej niż uczestników z maksymalnym wynikiem. Uczestnicy, którzy nie wylosowali nagrody otrzymują drobną nagrodę oraz dyplom LAUREATA formatu A4. Uczeń z wynikiem 85 - 89 punktów otrzymuje wyróżnienie.

 

Nagrody w konkursie ©Memory Master:

 

Uczestnicy, którzy zdobyli maksimum punktów (100 pkt) biorą udział w losowaniu laptopa (x1), tabletów (x2), słuchawek (x3), głośników bezprzewodowych (x2), plecaków z nadrukiem Memory Master (x4), breloków z latarką Memory Master (x4).

Uczestnicy, którzy uzyskali wynik 100% ale nie wylosowali jednej z głównych nagród otrzymują nagrodę pocieszenia - pamiątkowy medal Memory Master.

Ponadto, każdy uczestnik otrzymuje dyplom (rodzaje dyplomów: dyplom laureata - 100 pkt, dyplom laureata II stopnia, dyplom laureata III stopnia, dyplom z wyróżnieniem, dyplom uczestnika).

 

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu:

 

Regulamin konkursu

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie