Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku

Wolontariuszki na lekcjach języka francuskiego

27 marca na lekcjach języka francuskiego w PG3 u p. Doroty Otłowskiej gościły dwie wolontariuszki z Francji: Marie Reynaud i Julia Carré z Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Wolontariuszki opowiadały o Francji, regionach, zwyczajach, posiłkach, specjałach kuchni francuskiej, a także o ciekawych miejscach turystycznych Francji, sławnych osobach, filmach, piosenkach francuskich.

Zajęcia odbyły się w trzech grupach dla klas 1a,b 2a,b i 3a,b.

Zdjęcia z zajęć znajduję się w Galerii PG3

Merci beaucoup!

Serdecznie dziękujemy!

WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA!

Mamy LAUREATA!

W XII Olimpiadzie Matematycznej Juniorów (Gimnazjalistów) - najbardziej prestiżowym konkursie - wziął udział uczeń klasy IIA - Daniel Bernatowicz.

26 marca w Instytucie Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej Daniel odebrał dyplom laureata! SERDECZNIE GRATULUJEMY

Gratulujemy również nauczycielce matematyki, p. Jolancie Wałachowskiej, która przygotowywała naszego laureata.

Kulig klasy 1c

Dnia 19. 01. 2017 r. wychowawca klasy Ic p. Jolanta Pergół z rodzicami, państwem Ewą i Markiem Dombkowskimi zorganizowali kulig do miejscowości Łopacin koło Gąsocina. Kulig był punktem głównym programu, a oprócz tego wspólnie bawiliśmy się przy pieczeniu kiełbasek podczas ogniska. Żartom nie było końca, oczywiście w ramach BHP. Nie obyło się bez gorącego kakao, pączków i pysznego ciasta upieczonego przez rodzica, p. Kasię Chylińską. Podczas wycieczki sprawdzili się też w roli opiekunów: państwo Dombkowscy, pani Karolina Dylik i pan kierowca Stanisław Pruszkowski.

 Fotorelację z kuligu znajdziecie w Galerii PG3.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Przedstawiciele wolontariatu szkolnego: Wiktoria, Natasza, Jakub, Zuzia i Agata wraz z opiekunem wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który odbył się w Zespole Szkół im. B. Prusa w Pułtusku. Został on przygotowany przez Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku. Wolontariusze wykonali ozdobne torebki, mikołajki i bałwanki, koszyczki do ciastek, do których doczepione zostały świąteczne życzenia. Prezentami zostaną obdarowane dzieci ze świetlicy „Słonecznikowa Brać”. Zapraszamy do Galerii

Wizyta w Sejmie i Zakładzie Karnym

Klasa III A PG nr 3 w dniu 7 listopada 2016 r. wzięła udział w nietypowej wycieczce. W ciągu jednego dnia byli z wizytą w Sejmie RP i odwiedzili Zakład Karny w Siedlcach.

Wrażeń z pobytu w obu instytucjach jest bardzo dużo, a wspomnień będzie jeszcze więcej.

Każda z tych instytucji ma swoją specyfikę, ale można znaleźć dla nich wspólną cechę – nie można do nich wejść bez kontroli i zezwolenia odpowiednich służb.

Najwięcej doznań wszyscy uczestnicy mają po wizycie w Zakładzie Karnym i udziale w projekcie edukacyjnym „Więzienie – stracony czas.”, w ramach którego uczniowie dowiedzieli się, że żeby „wejść” do więzienia nie jako gość, ale skazany, wystarczy tylko jedna nieodpowiedzialna decyzja czy splot nieszczęśliwych wydarzeń.

Funkcjonariusze służby więziennej pokazali nam od „kuchni” prawdę o warunkach odbywania kary przez skazanych. Mieliśmy okazję zobaczyć ich spacerniaki, przykładową celę, salę widzeń z rodzinami i wiele innych zakamarków więzienia.

Serdecznie im wszystkim dziękujemy!

Więcej zdjęć w Galerii PG3

Kontakt

Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku

ul. New Britain 1

06-100 Pułtusk

tel. 23 692 03 82

tel. 23 692 10 95

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cegiełka pamięci 2017

Logowanie